Wypadek na skrzyżowaniu ulic Siennickiej, Długie Ogrody i Elbląskiej czyli bliskie spotkanie trzeciego stopnia…

W piątkowe, prawie wiosenne popołudnie 19 marca 2010 roku około godziny 16:30 na skrzyżowaniu ulic Siennickiej, Długie Ogrody i Elbląskiej doszło do dość poważnego w skutkach wypadku drogowego.
W samochód marki Rover 25 wjechał pojazd marki Audi A4, który sądząc po nalepce, jaką miał przylepioną na klapie bagażnika „leje na wszystko” dosłownie i oraz w przenośni.
W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanych do szpitala.
Zablokowane zostało torowisko tramwajowe, co znacznie utrudniło komunikację w tym miejscu oraz stworzyło realne zagrożenie dla samych pasażerów. Prowadzący tramwaje wypuszczali ludzi z wagonów w miejscu niezwykle niebezpiecznym, w którym mogło dojść do wypadku.
Policja szybko zajęła się dokumentowaniem miejsca zderzenia, policyjny technik wykonał kilkanaście fotografii a strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Państwowej Straży Pożarnej przystąpili do neutralizacji wyciekających płynów. Wcześniej też zabezpieczyli miejsce działań i pomogli osobom poszkodowanym.
Obok JRG-2 PSP w Gdańsku na miejscu pojawił się też oficer operacyjny Miasta Gdańska, służba ruchu Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, a dwa skrzyżowania dalej czekały już dwie lawety, które dosłownie czekały na samochodową padlinę.

Znając życie ktoś z kierowców miał bardzo późne światło żółte wpadające w lekką czerwień.
I niestety – tym razem nie udało się przelecieć przez skrzyżowanie. Policja bada i ustala przyczyny wypadku więc nic więcej nie napiszę na ten temat.

Zapraszam do zdjęć poniżej.

~ - autor: Chosse w dniu 19 marca 2010.

Jedna odpowiedź to “Wypadek na skrzyżowaniu ulic Siennickiej, Długie Ogrody i Elbląskiej czyli bliskie spotkanie trzeciego stopnia…”

  1. Właściwy człowiek, we właściwym czasie, na właściwym miejscu. Do tego dobry aparat i są profesjonalne zdjęcia, z pierwszej ręki ukazujące światu najszybciej w trójmieście, ważne wydarzenia !!
    Oby więcej tak pięknie ujętych akcji, bez narażania ludzkiego życia..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: