Zapoznanie z obiektem czyli strażacka wizyta w PCT WSS im. M.Kopernika w Gdańsku…

W dniu 17 listopada 2009 roku dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej Gdańsk-Sobieszewo mogłem razem z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku (Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 i 2) brać udział w zapoznaniu z obiektem Pomorskiego Centrum Traumatologii – Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Mikołaja Kopernika w Gdańsku. Obiektem zainteresowania był gmach główny zlokalizowany przy ulicy Nowe Ogrody.
W budynku tym mieszczą się główne oddziały szpitalne w tym Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Centrum Diagnostyki Obrazowej.
Wycieczka, której przewodniczył inspektor BHP i p.poż PCT WSS w Gdańsku była bardzo interesująca. Pokazała ona jak działa ludzka głupota – złodziejstwo węży, gaśnic i kocy gaśniczych jest czymś normalnym. Mało kto wie, że takie postępowanie może zakończyć się wielką tragedią. Oczywiście nie będę wspominał o lekarzach, którzy stawiają swoje samochody jak święte krowy tarasując drogi ewakuacyjne i zastawiając hydranty…
„A to Polska właśnie…” ehhhhh
Jednym z zadań strażaków było ustabilizowanie budki strażnika, który pilnuje budowy nowego skrzydła budynku szpitala wojewódzkiego. Budka miała wyraźny ślad po bliskim spotkaniu z jakimś dużym pojazdem – z całą pewnością nie był to samochód osobowy – buda została przesunięta jakieś 4-5 cm więc siła była znaczna.
Akcję stabilizacji posterunku ochrony wzorowo wykonali strażacy OSP Gdańsk-Sobieszewo. Strażnik był bardzo zadowolony z ich pracy bo w końcu nie czuł się jak na statku.
.
Pozdrowienia dla strażaków z JRG 1 i JRG 2 oraz gorące pozdrowienia i podziękowania dla strażaków-ochotników z OSP Gdańsk-Sobieszewo.
.

~ - autor: Chosse w dniu 17 listopada 2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: