Jedna z jedenastu czyli nominacja do nagrody Prezydenta dla pracowników ochrony zdrowia Miasta Gdańska…

Pani Czesława Rogozińska jest osobą pracującą od 38 lat w gdańskiej ochronie zdrowia. Zaczęła swoją karierę medyczną, jako pielęgniarka 2 stycznia 1972 roku. W tej ciężkiej i trudnej przygodzie „na dobre i na złe” z pacjentami zawsze towarzyszy uśmiech i zdecydowanie.
Obok zaufania, jakim jest obdarowywana przez pacjentów schorowanych i cierpiących ceniona jest też przez ich rodziny za profesjonalizm i dobre rady jakimi obdarowuje wszystkich dookoła.
Pomaga młodszemu personelowi pielęgniarskiemu w poznaniu tajników pielęgniarstwa środowiskowo-rodzinnego.
Pani Czesia jest osobą, która 24 godziny na dobę służy pomocą każdej osobie potrzebującej natychmiastowej porady lub wsparcia. Nie jest istotna godzina, pora dnia lub nocy.
Jeśli wpłynie telefoniczne zgłoszenie z prośbą o pomoc to natychmiast udaje się w drogę.
Pomoc jakiej udziela może być najróżniejsza – zarówno może być ta medyczna jak i ta polegająca na wsparciu psychologicznym pacjenta i rodzinę.
Pani Czesława obecnie pracuje w Przychodni Lekarskiej „Jasień” w Gdańsku jako pielęgarka środowiskowo-rodzinna oraz od ponad 8 lat w Centrum Opieki Medycznej „COMED” w Gdańsku przy Rafinerii Grupy Lotos S.A.
.
Otrzymana nagroda od Prezydenta Miasta Gdańska dla pracowników gdańskiej ochrony zdrowia nie jest pierwszą nagrodą, jaką otrzymała ta niezwykła osoba.
Poprzednią nagrodę Pani Czesława odebrała w czasie gali w Teatrze Wybrzeże w 2007 roku. Wtedy nagroda została przyznana przez izbę Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku za całokształt pracy na rzecz innego człowieka.
Obecna nagroda została przyznana łącznie 11 osobom lekarzom, ratownikom medycznym i pielęgniarkom z Gdańska. Jest to pierwsza edycja plebiscytu, w której to pacjent mógł wybrać finałową grupę wśród personelu medycznego pracującego w Gdańsku
.
Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska jest przyznawana za osiągnięcia w ochronie zdrowia poprzez konsekwentne dążenie do rozwiązywania trudnych problemów zdrowotnych środowiska lekarskiego i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta wyrażający się poprzez budowanie solidarności z osobami cierpiącymi i ich rodzinami.
.
Jest mi niezwykle miło poinformować, że wśród wybranych jedenastu osób jestem również i ja. Pozdrawiam serdecznie… Chosse =).

 

 

~ - autor: Chosse w dniu 7 października 2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: