Festyn „Świbnieńskie Lato 2009”

18 lipa 2009 roku w Gdańsku-Świbnie odbył się kolejny już festyn „Świbnieńskie Lato” tym razem pod nazwą „Świbnieńskie Lato 2009”. Jak zawsze festyn cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej i Gdańska oraz turystów, którzy przebywali w tym czasie na wyspie lub przemieszczali się przy pomocy promu linowego do lub z Mikoszewa.
W czasie festynu odbyła się prezentacja sprzętu Państwowej Straży Pożarnej z JRG nr: 2;3;5, Ochotniczej Straży Pożarnej: GPR Gdańsk; Gdańsk-Świbno; Mikoszewo; Pruszcz Gdański, Zakładowej Straży Pożarnej: PERN Przyjaźń; Lotos Straż.
W czasie festynu odbył się pokaz sprawności OSP Gdańsk-Świbno przy udziale ratowników medycznych z OSP GPR Gdańsk, którzy pojawili się w ambulansie należącym do OSP Gdańsk-Sobieszewo.
Zabezpieczenie medyczne sprawował jakiś ratownik – 15-sto latek niewiadomo skąd.
Podczas festynu obok licznych konkursów przeznaczonych dla publiczności odbyły się mini zawody w sportach pożarniczych. I miejsce zajęło OSP Gdańsk-Świbno natomiast II miejsce OSP Laski (woj.mazowieckie).
Około godziny 16:00 na wodach Przekopu Wisły pojawiły się trzy jednostki pływające Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, które zaprezentowały bardzo efektowny i dynamiczny pokaz procedur ratownictwa morskiego (Zdjęcia z pokazu TUTAJ).
Festyn został przerwany około godziny 19:00 przez gigantyczne oberwanie chmury z gradobiciem, wyładowaniami atmosferycznymi i ulewnym deszczem.
.

~ - autor: Chosse w dniu 18 lipca 2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: