Lokalne podtopienia po ulewie w Gdańsku – 1 lipca 2009 roku

W dniu 1 lipca 2009 roku około godziny 14:00 nad Trójmiastem przeszło gwałtowne oberwanie chmury z dużym opadem deszczu i gradu. W Gdańsku wiele ulic zamieniło się w rwące potoki a woda wlewała się wszędzie tam gdzie tylko mogła. W niektórych miejscach to co działo się dziś w czasie deszczu przypominało stan z 2001 roku kiedy to Gdańsk nawiedziła powódź. Ucierpiało torowisko tramwajowe i kolejowe w ciągu ulicy 3-go Maja oraz parking przy Urzędzie Miejskim. Woda dostałą się m.in do podziemi Szpitala Wojewódzkiego, Urzędu Miasta oraz do wykopu przy szpitalu.
Na Oruni woda zalała hurtownie odzieżową oraz stolarnie. W mieście zapanował chaos a Państwowa Straż Pożarna miała problem z ilością zgłoszeń do podtopionych posesji i innych miejsc.
Jednostka OSP Gdańsk-Sobieszewo została zadysponowana przez MCPR PSP w Gdańsku około godziny 14:40 (podobnie jak inne jednostki OSP z powiatów przyległych do Gdańska) do pomocy Państwowej Straży Pożarnej przy wypompowywaniu wody z zalanych pomieszczeń.
O akcji dowiedziałem się telefonicznie i natychmiast udałem się pod Urząd Miejski gdzie była koncentracja sił i środków OSP. Chłopacy z OSP udali się w asyście oficera operacyjnego PSP na Trakt Św. Wojciecha przy stacji benzynowej Statoil gdzie zalane były pomieszczenia hurtowni i stolarni.
Akcja była długa i trudna do wykonania ale zakończyła się sukcesem. Jednostka OSP Gdańsk-Sobieszewo została  odwołana o godzinie 22:55.

~ - autor: Chosse w dniu 1 lipca 2009.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: