Całkiem niegroźne miasto czyli Gniew i okolica…

             .

30 marca 2009 roku przy okazji powrotu z wycieczki do Bydgoszczy – miasta z którego nie mam zdjęcia udało mi się wraz z Piotrem S. zahaczyć o przepiękne miasto jakim jest Gniew.

Gniew znajduje się niedaleko Gdańska więc nie było problemu z dojazdem. Jego cechą charakterystyczną jest zamek krzyżacki malowniczo zbudowany na stromej skarpie nad Wisłą oraz rynek z typowym kwadratowym ukladem.

Gniew jest piękny i ciekawy o każdej porze roku. Najładniej jest zdecydowanie jesienią i zimą. Wiosną moze nie jest zbyt ciekawie ale widoki, jakie można podziwiać ze skarpy nad Wisłą zapierają dech w piersiach. Po przeciwnej stronie rzeki podziwiać można Kwidzyn z zakładami papierniczymi oraz Sztum.

Niestety aby dostać się do Kwidzyna lub Sztumu trzeba jechać przez Malbork z uwagi na jeszcze niedziałający prom samochodowy.

Skarpa obok miejsca do oglądania widoków jest też fantastycznym miejscem na wypad z dziewczyną lub chłopakiem oraz dobrym miejscem do wypicia piwa w paczce.

Jak już napisałem wyżej Gniew jest groźnym miastem tylko z nazwy – jest to miasteczko pełne ładnych dziewczyn oraz miłej i przyjacielskiej atmosfery… Z pewnością jeszcze tam wrócę lub zamieszkam na poddaszu – kiedyś.

.

NOWA GALERIA ZE ZDJĘCIAMI:

Aby usprawnic działnie strony http://www.chosse.rox.pl oraz poprawić jakość prezentowanych zdjęć postanowiłem zmienić sposób ich prezentacji. Obecnie aby zobaczyć zdjęcie w dużym formacie wystarczy najechać na wybraną fotografię i kliknąć raz prawym przyciskiem myszy. Otworzy się okno z wyborem sposobu prezentacji zdjęć. Następnie zalecam zaznaczyć „OTWÓRZ ŁĄCZĘ W NOWEJ KARCIE” i klikamy lewym przyciskiem myszy. Zdjecie zostanie powiększone i zaprezentowane w nowej karcie.

Pozdrawiam… Chosse

.

 

 
 

 

~ - autor: Chosse w dniu 30 marca 2009.

Jedna odpowiedź to “Całkiem niegroźne miasto czyli Gniew i okolica…”

  1. tak było….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: