XII Wielki Przejazd Rowerowy w Gdańsku

             .

Podobnie jak w latach ubiegłych ulicami Gdańska przejechał XII Wielki Przejazd Rowerowy.

Tym razem przejazd odbył się 1 czerwca 2008 roku w Dzień Dziecka.

Trasa przejazdu „masy krytycznej” wiodła z centrum miasta z Targu Węglowego ulicami Wały Jagiellońskie, Błędnikiem, Al.Zwycięstwa, Grunwaldzką przez Wrzeszcz następnie skręcała przed Halą Olivią, aby zakończyć się przy ul.Barzyńskiego na placu między wydziałami Filologiczno-Historycznym i Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie.

Jak zwykle korowód rowerzystów prowadziły riksze z muzyką oraz bębniarzami, którzy przez całą drogę głośno nadawali rytm do pedałowania.

W czasie XII Wielkiego Przejazdu Rowerowego oprócz karetki Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „ADIUTARE” można było też zobaczyć pierwszy w Gdańsku zespół ratowników rowerowych S.N.R.R. „ADIUTARE”.

Wyposażeni oni byli w sprzęt łączności radiowej, apteczki osobiste przy rowerach oraz torbo-plecak ze sprzętem do ratownictwa przedmedycznego.

Ciekawostką był fakt, że już na samym początku przejazdu (20 metr przejazdu) udzielili oni pomocy poszkodowanemu rowerzyście.

W całym przejeździe podobno wzięło udział prawie 7000 osób na rowerach.

Na scenie ustawionej na terenie Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się debata rowerzystów z władzami miasta, pokaz zabezpieczeń rowerowych, rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie w 2008 roku.

Ratownicy z „ADIUTARE” uzmysłowił wszystkim zebranym, w jaki sposób ratownicy na rowerach mogą pomóc osobie poszkodowanej oraz wspierać zespoły wyjazdowe przemieszczające się w ambulansach.

Takie zespoły rowerowe z pewnością by się sprawdziły w Parku Oliwskim, na Bulwarze Nadmorskim między Brzeźnem a Sopotem oraz w ścisłym centrum Gdańska.

Najbliższy przejazd rowerowy odbędzie się teraz za rok… =)

.

~ - autor: Chosse w dniu 1 czerwca 2008.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: