Centralne Uroczystości Dnia Strażaka (Część 3)

W czasie, gdy na Długim Targu oraz w Dworze Artusa trwały uroczystości oficjalne (Można o nich przeczytać na mojej stronie w części 1 i 2 ), dla mieszkańców Gdańska został przygotowany mini festyn strażacki na Targu Węglowym, który poprowadził Wiesław Jan Żminko.

Mieszkańcy oraz zagraniczni i polscy turyści mogli zobaczyć, czym się obecnie gasi pożary, ratuje ludzkie życie oraz mienie.

Zaprezentowały się m.in. Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Prezesem OSP Michałem Szalcem i psem Irą, grupa wysokościowa z JRG-4 PSP z Gdańska, oraz pluton chemiczny z JRG-1 PSP w Gdyni.

Na Targu Węglowym odbył się też pokaz sprzętu z Państwowej Straży Pożarnej oraz Zakładowej Straży Pożarnej Lotos Straż Sp. z o.o.

Największą atrakcją dla mieszkańców oraz dzieci były przejażdżki podnośnikami hydraulicznymi, z których roztaczał się wspaniały widok na starą część miasta.

.

W tym miejscu składam serdeczne podziękowanie dla Pana Stanisława Matusaka z Lotos Straż Sp.z o.o. za możliwość wykonania panoramy Gdańska z kosza podnośnika SH-54, który znajdował się na wysokości 54 metrów.

.

Poniżej: Trzecia część fotorelacji – Festyn strażacki na Targu Węglowym w Gdańsku

.

~ - autor: Chosse w dniu 9 Maj 2008.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: